Регульований автотрансформатор (варіак)-пристрій та принцип дії

Регулируемый автотрансформатор-вариак

Варіак має вигляд реквізиту науково-фантастичної лабораторії. Але вони мають корисне призначення.

Варіак-це загальна торгова назва змінного автотрансформатора. Якщо це мало що пояснює, розглянемо, що таке звичайний трансформатор і як вони пов'язані. 

Впевнений, ви бачили трансформатор, і, швидше за все, що він знаходиться в кімнаті з вами прямо зараз. Трансформатор забезпечує електричну ізоляцію (гальванічну розв'язку) і узгодження імпедансу, а також, у наведеному випадку, змінює напругу між первинною і вторинною ланцюгами. У процесі роботи змінний струм однієї напруги подається на первинну обмотку трансформатора, внаслідок чого у вторинній обмотці трансформатора з'являється змінний струм іншої напруги.

 

Устройство регулируемого автотрансформатора

Змінні обмотки автотрансформатора

Щоб зрозуміти, як це відбувається, необхідно знати два основні поняття. По-перше, принцип, що випливає з фундаментального зв'язку між електрикою та магнетизмом: струм, що протікає по дроту, створює магнітне поле в області навколо дроту. Звідси безпосередньо випливає, що зміна струму призводить до зміни магнітного поля. По-друге, принцип, відкритий Майклом Фарадеєм і названий на його честь: магнітне поле, що змінюється в присутності ланцюга, буде викликати електричний струм у цьому ланцюгу.

Використовуючи ці два принципи, бачимо, що використання змінного струму для створення змінного магнітного поля в присутності іншого контуру призведе до виникнення струму в цьому контурі. Саме це відбувається в трансформаторі. Типовий трансформатор складається з котушок дроту для первинної та вторинної обмоток, намотаних навколо загального залізного сердечника, що дозволяє максимізувати загальний магнітний потік і, таким чином, підвищити ефективність трансформатора. Відношення напруги, що індукується у вторинних обмотках, до напруги в первинних обмотках пропорційно відношенню числа витків цих двох котушках.

Що ж таке варіак?

Трансформатор, що складається лише з однієї котушки, яка є загальною для первинної та вторинної обмоток, називається автотрансформатором. Змінний автотрансформатор відомий під загальною назвою варіак, який я й розглядаю тут. Відношення первинної та вторинної обмоток змінне, що означає, що відношення вторинної напруги до первинного змінне.

 

Регулируемый автотрансформатор-принцип работы

 

Бігунок змінного автотрансформатора

Внутрішня частина варіаку схожа на величезний реостат. Є одна обмотка, яка частково відкрита, щоб рухомий скидач міг здійснити електричне з'єднання. Первинне підключення трансформатора здійснюється до обох кінців цієї обмотки. Вторинна обмотка підключається до одного кінця обмотки, званого загальним з'єднанням, і рухомого бігунку. При переміщенні обмоткою змінюється коефіцієнт трансформації автотрансформатора.

Деякі люди використовують варіаки для поступового повернення до життя електронного обладнання, що давно не працює. Вони також використовуються в експериментах та випробуваннях для імітації різних умов напруги та мережі. Електричне обладнання, розраховане на напругу відмінне від 120 В або 240 В, що подаються всередині країни, можна запитати від змінного автотрансформатора. 

До списку статей

 

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано.

ru_RURU