Трансформатор типу ТП

                                                                                                                             
Трансформатори типу ТП з частотою мережі живлення 1 000 Гц

    Малогабаритні низьковольтні трансформатори живлення типу ТП призначені для роботи в умовах помірно холодного клімату за температури навколишнього середовища -60…+85°С та відносної вологості повітря до 98% за температури +40°С. Трансформатори типу ТП застосовуються у пристроях електроживлення РЕА, АСС та приладів для живлення функціональних вузлів та блоків, що виготовляються на ППП та мікросхемах із застосуванням схем друкованого монтажу. Трансформатори типу ТП (на броньових магнітопроводах) мають потужність 5, 200 В А, і розраховані на напругу мережі змінного струму 20 х 2,40 і 115В і частоту 1 000 Гц.

  Конструкція та розміри

Загальний вигляд, габаритні та настановні розміри трансформаторів живлення типу ТП показані на рис. 2.15. При виготовленні трансформаторів використовуються броньові магнітопроводи стандартизованого ряду, типів ШЛ та ШЛО. Перелік, застосовуваних магнітопроводів наведено в табл. 2.24.Конструкція трансформаторів та сучасна технологія їх виготовлення забезпечують міцність та надійну роботу при механічних та кліматичних впливах, розглянутих у першому розділі довідника. Вона здатна зберігати працездатність при підвищеній вологості і завжди температурних впливів, забезпечувати необхідний запас міцності ізоляції обмоток. Основні конструктивні розміри трансформаторів типу ТП наведено у табл. 2.24.
 
                                                                                                          

                                                    
     Трансформаторам типу ТП присвоєно умовні позначення, що застосовуються при розробці конструкторської документації та при замовленні заводу-виробнику. В умовне позначення трансформатора входить його скорочене позначення та позначення ДЕРЖСТАНДАРТ або ТУ, за якими проводиться їх постачання споживачеві. Приклад запису малогабаритного трансформатора типу ТП для схем друкованого монтажу в конструкторській документації - "Трансформатор ТП86-20-1000Т".
    Принципові електричні схеми трансформаторів типу ТП показано на рис. 2.16.
    При монтажі трансформатори встановлюються у гнізда друкованих плат, виготовлених із кроком сітки 2,5 мм. Граничні відхилення настановних розмірів та зазору між осями базового виведення та інших висновків трансформатора, показаних на рис. 2.14 становлять ±0,05 мм. Базове виведення трансформатора позначено цифрою «0».
     
                                                                                            
   
                  
                        

      Основні параметри

   Технічні характеристики та основні параметри трансформаторів живлення для схем друкованого монтажу типу ТП, розрахованих на частоту мережі живлення 1000 Гц в режимі номінального навантаження наведені в табл. 2 25. Електричні параметри трансформаторів у режимі холостого ходу наведені в табл. 2.26. Опір ізоляції між обмотками трансформатора у нормальних кліматичних умовах становить 100 МОм. Опір ізоляції між обмотками та корпусом становить 20 МОм. При короткочасному вплив підвищеної вологості опір ізоляції знижується до 10 МОм, а при тривалому впливі - до 1 МОм. Без обривів в обмотках та зміни струму холостого ходу трансформатори витримують багаторазове циклічне вплив зниженої та підвищеної температур, з урахуванням перегріву обмоток.
   Мінімальне значення ймовірності безвідмовної та високонадійної роботи трансформаторів протягом 1 000 год при достовірності, що дорівнює 0,9 забезпечується в межах 0,997,..0,999.
Електроживлення трансформаторів від первинної мережі змінного струму напругою 20 х 2,40 та 115 В здійснюється при коливаннях напруги та частоти в межах ± 5% Допускається експлуатація трансформаторів з номінальною напругою 40 В від мережі 37,6…42,4 Віс номінальною напругою 11 108. .122 при подачі напруги на відповідні відводи і клеми. Стійка робота трансформаторів забезпечується при зміні частоти мережі живлення в межах 950 5 000 Гц. Напруга мережі живлення подається на висновки «1» і «2» або «1» і «4» трансформатора За нормальних умов експлуатації трансформатор має довговічність не менше 10 000 год.

    Электрические параметры трансформаторов ТП

     

Трансформаторы сетевые малой мощностиТрансформаторы сетевые малой мощности 2

Замовити трансформатори    

  До списку статей
 

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано.

ru_RURU